Jaký byl historicky první sraz patronů investičního podcastu Vojty Žižky?

Zhruba před měsícem a půl na mě na YouTube skočilo doporučení k přehrání videa, z jehož náhledové fotky se křenil nějaký nesmyslně hezký týpek a název mluvil o akciových investorech. Vedle kluka z plakátu byli po stranách ještě další dva lidé a celkový feel té grafiky mě nalákal ke kliknutí. Šlo o první díl podcastu Vojty Žižky, který jsem kdy viděl:

Jestliže vám někdo bude tvrdit, že na vzhledu nebo prvním dojmu nezáleží, nevěřte mu. Už po pár vteřinách jsem byl totiž takzvaně „nakoupen“. Prvním pohledem do studia bylo vidět, že tady se jede něco profi. Kvalita obrazu vynikající (napočítal jsem 4 kamery) a zvuk čistý (furt mě překvapuje, kolik tvůrců podcastů a videí si neumí koupit byť jen pořádnější mikrofon za pár stovek). Spolu s nenuceným projevem všech tří aktérů jsem zkrátka video nepřepnul a dokoukal ho až do konce (díky bohu byl víkend!).

Pak jsem samozřejmě udělal to, co udělá každý čerstvě nahajpovaný objevitel kvalitního obsahu. Začal postupně sjíždět další Vojtova videa. A furt jsem čekal ten háček. Pořád jsem věřil, že tam někde začne prodávat ty hrnce nebo nějaký finanční shit se „zaručeným zhodnocením v desítkách až stovkách procent.“ Prostě moje česká podezřívavá dušička se zdráhala uvěřit, že někdo buduje takovou kvalitu bez toho, aby z toho okamžitě nechtěl třískat lóve (aby si mohl koupit áuto nóve).

Patreone, hýr aj kam! (Z toho bolej oči i mě, sorry)

Nic takového jsem neobjevil (ale ve střehu jsem furt!) a z toho, co Vojta různě říká, tak já mu snad normálně věřím, že jde po kvalitě, postupně to buduje v něco většího. A hlavně, chce to postavit na podpoře od lidí a velmi pečlivě vybraných sponzorech, aby mohl dělat přesně to, co považuje za správné. To v jeho případě znamená edukaci veřejnosti o investicích.

Další z výborných dílů

Začal jsem ho tedy podporovat na Patreonu tierem “Podporuji a vím o všem”, který je momentálně nastavený na 290 Kč na měsíc. Je to vlastně zatím nejvíc, kolik pravidelně nějakému tvůrci posílám. Cítím tady ale velký dobrý, proto to dělám. Dostanu se tak k bonusovému obsahu, který je zpřístupněn právě pouze Patronům. Jde například o neformálnější rozhovory s hosty, nebo i hooodně neformální pivko/víno pokecy, které jsou pro mě osobně velkým lákadlem a bavily mě do jednoho.

Btw, na Patreonu podporuju například i Osrate News, kteří si teda čárdžování od září vypli, ale na IG tvoří furt. Pokud máte rádi jebnutý humor, doporučuju sledovat jejich IG.

Davide, dostaneš se konečně k tomu srazu?!

Jasný, jasný, jdeme na to! Vojta vydal na Patreonu oznam o tom, že koncem června bude úplně nejvíc první sraz podporovatelů. No tak u toho jsem nemohl chybět! To byla záruka, že tam přijdou zajímavý lidi se zájmem o investice a taky jsem potřeboval zjistit, jestli Vojtovy ty vlasy kruciprdel držej samy, nebo co jako?!

Když přišel ten den, popadnul jsem manželku (ten podcast vlastně platíme oba, máme bezpodílové spoluvlastnictví. Žádná předmanželská smlouva, rád žiju na hraně) a vyrazili jsme směr Dejvice.

Tady kucí řeší něco, o čem netuším absolutně nic. Proto je to ale pro mě zajímavé, že se dozvím něco naprosto jiného.

U Dejvického divadla si nás vyzvedl Jirka a dovedl nás do hospůdky U Topolů. Tam, už sedělo dobrých 15 spoluŽižkařů. Hned se mi zalíbilo, že si všichni tykají a atmosféra tam byla nadmíru pohodová. Výhoda podobných srazů je v tom, že se hned začnete bavit o věcech, co vás zajímají, není potřeba žádný nervózní smalltalk.

Třeba já pár let investuju do akcií, takže jsem začal řešit tohle téma. Za chvíli už jsem se ale bavil s někým, kdo vlastní stovky bytů v Praze a vysvětloval nám, jak všechno postupně vybudoval, co to obnáší a co plánuje dál. O nějakou dobu později už jsme s někým dalším řešili, jestli teda do toho Bitcoinu zahučet ještě víc (od začátku roku minus 70 %, wohooou!) nebo jestli počkat a nedělat nic, nebo co. Místní se dost shodli, že opatrně či méně opatrně přikupovat, protože Bitcoin rozhodne neskončil. 

Mimo lidí kolem crypty, bytů nebo stock buyerů jsme se poznali i s pár echt podnikateli (teda dostat 3 jazyky do jedné věty, ty seš frááája, Davide!). Třeba Vilém vyrábí a prodává arašídové máslo, což bylo samozřejmě téma pro mě. Kdybych mohl, tak se ho totiž užeru. Logicky jsme se tedy s Vilémem spojili a jestli mě v budoucnu někde najdou udušenýho burákama, víte, komu to vyčíst (nebo poděkovat.)

Vilém v Brocastu popisuje, kolik je s tím máslem vlastně práce. Keep going!

Bylo mi fakt líto, že jsem nestihl poznat a víc pokecat se všema, ale snad k tomu bude příležitost na dalším srazu. Sešla se totiž taková parta, že byste s každým mohli klábosit několik hodin v kuse a nenudili se. Hrozně se mi líbilo, jak to bylo různorodé a že se všichni nevěnují tomu samému. Mě přirozeně zajímá hodně věcí, takže si rád poslechnu o všem možném.

Suma sumárům, velký dobrý a těším se na příště!

P.S. Točili jsme i jedno video s dalšími Patrony přímo ve Vojtově studiu. Ale to je pouze pro jeho Patrony, takže pšššt a hybajte odebírat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *